Ремонт ноутбуків, нетбуків.

Ремонт ноутбуків

Найбільш типові питання користувачів при поломці ноутбука

Ноутбук є складним електронним пристроєм, тому, як і уся комп’ютерна техніка, він схильний час від часу виходити з ладу.

Фахівці сервісного центру «Novo» спираючись на багаторічний досвід роботи, підібрали список найбільш типових питань, які клієнти зазвичай задають при поломках або несправностях своїх пристроїв.

Корпус ноутбука

Як правило, при неакуратному поводженні з пристроєм першим страждає його корпус, що містить безліч крихких елементів : планок, панелей, пластмасових кріплень і так далі. При падінні або ударі усе це вмить розсипаються, випадає або тріскається.

Особливо схильні до зовнішньої фізичної дії петлі, клямки і верхня кришка ноутбука.

Безумовно, що навіть якщо після падіння пристрій продовжує стабільно працювати, його пошкоджений зовнішній вигляд навряд чи і далі радуватиме власника.

Тому користувачі ноутбуків повинні знати, що замінити повністю корпус вдається досить рідко, а ось зробити заміну його окремих елементів і компонентів цілком реально.

При зверненні в сервісний центр, ця проблема може бути усунена досить швидко, все залежить від наявності на складі запасних деталей.

Несправність живлення (зарядки) ноутбука

Ця несправність входить в розряд проблем, що найчастіше зустрічаються і типових. Найчастіше несправність пристрою проявляється у відсутності напруги або згаслому індикаторі зарядки. При цьому ноутбук може взагалі не подавати ніяких ознак життя.

При виході з ладу блоку живлення ноутбука його ремонт має сенс лише у разі обриву в дротах або короткого замикання в роз’ємах. При інших неприємностях виконувати ремонтні роботи зарядного пристрою недоцільно, оскільки ця послуга вимагає найвищої кваліфікації фахівців, займає багато часу і з цих причин коштує досить дорого.

По-перше, компонування мікроскопічних деталей у блоці живлення дуже щільне, ключові елементи, як правило, густо залиті стійким герметикам, внаслідок чого заміна вигорілих або таких, що вийшли з ладу номіналів пов’язана з певними труднощами.

Вихід з ситуації — це придбання нового блоку живлення. І головне завдання в даному випадку — це правильно підібрати його параметри. У цьому питанні можна цілком покластися на компетенцію співробітників сервісного центру.

Несправність клавіатури на ноутбуку

Ні для кого не секрет, що причиною виходу, що найчастіше зустрічається, з ладу ноутбука є механічні ушкодження або факт попадання всередину облаштування рідини.

Ознаками поломки клавіатури можуть бути ефект «залипання клавіш», поява на екрані некоректних символів, відсутність реакції на натиснення кнопок.

Найчастіше виходять з ладу пластикові кріплення клавіш, але якщо ламаються металеві компоненти, то в даному випадку потрібно повну заміну усієї клавіатури. При цьому слід пам’ятати, що різні моделі ноутбуків можуть значно відрізнятися за формою і мати відмінну один від одного конфігурацію кріплень і шлейфів.

Замінити окремі кнопки клавіатури, як правило, не складає особливих труднощів. Проте, цю роботу краще довірити майстрові сервісного центру. Він не лише зможе швидко визначити необхідний тип кріплення, але і підібрати оптимально відповідну модель клавіш для їх заміни.

Несправність материнської плати ноутбука

Визначити точний діагноз ноутбука, що вийшов з ладу, справа досить непроста, оскільки симптомів поломки саме материнської плати досить багато. Вони можуть включати не працюючі світлодіоди, відсутність живлення або процесу зарядки акумулятора, перегрівання процесора, «чорний» екран і так далі.

Щоб правильно діагностувати несправність материнської плати необхідно бути досить досвідченим фахівцем, та і її ремонт надзвичайно складений і коштує дорого, оскільки вимагає не лише спеціального і високотехнологічного устаткування, але і високого професіоналізму майстра того, що виконує роботу.

Приміром, для виконання такої операції як заміна мікросхеми BGA, потрібна надзвичайна акуратність при здійсненні пайки і суворе дотримання температурного режиму.

У будь-якому випадку, при складних поломках або повному вигоранні материнської плати на ноутбуку її бажано замінити новою.

Несправність відеокарти ноутбука

Більшість ноутбуків випускаються в конфігурації з інтегрованою відеокартою. При цьому основні елементи відеоадаптера знаходяться на материнській платі. Це призводить до того, що у разі виходу відеокарти з ладу майстрам сервісного центру доводиться повністю перепаювати мікросхему (відеочіп).

Мало того, що ця операція є досить складною технічно, так окрім усього іншого, мікросхема зважаючи на її особливу уразливість часто не витримує декількох пайок. Тому з кожною новою такою операцією ризик виходу її з ладу і відсоток браку збільшується.

З цієї причини майстри сервісного центру «Novo» зазвичай практикують не ремонт, а заміну відеочіпа, що вийшов з ладу, новим. Ця операція проста і застрахована від можливих неприємностей.

Зустрічаються окремі типи ноутбуків, на яких може бути встановлена модульна відеокарта стандарту МХМ. Її заміна також робиться досить просто. Єдина проблема полягає в тому, однакові на вигляд відеокарти, можуть бути не сумісними з базовим пристроєм. Причин для цього може бути декілька, наприклад відмінність нестандартних кріплень і елементів, неспівпадання по розмірах або програмна несумісність на рівні BIOS.

При цьому визначити несправність відеокарти не складає особливих труднощів, оскільки екран пристрою зазвичай перестає показувати зображення (при включеному ноутбуку), або «картинка» має спотворення або ноутбук мимоволі вимикається.

Несправність жорсткого диска на ноутбуку

При виході з ладу жорсткого диска ноутбук зазвичай не завантажується, або перезавантаження пристрою відбувається мимоволі і циклічно, демонструючи критичні програмні помилки.

Найбільш типовою апаратною несправністю жорсткого диска є ушкодження його магнітної поверхні, яка, як правило, призводить до повної або часткової втрати інформації.

При цьому можливі і програмні збої, що ведуть до утворення так званих бэд секторів, які, на щастя можна виправити.

При ушкодженні магнітної поверхні, жорсткий диск відновленню не підлягає, тому потребує заміни. При цьому цінні дані, що зберігаються на нім можна спробувати врятувати і відновити. Фахівці сервісного центру «Novo» роблять і цей вид послуги.

Несправність акумуляторної батареї на ноутбуку

Батарея ноутбука виконує важливу роль, оскільки надає користувачам можливість використати пристрій автономно, без прив’язки до стаціонарного місця. При цьому за її станом необхідно постійно стежити, інакше при раптовому відключенні можна безповоротно втратити важливі документи і файли

*
Акумуляторна батарея включає літієві елементи і компоненти управління при несправностях, яких процес зарядки може не здійснюватися. При цьому базова схема управління живленням зазвичай розташовується на материнській платі ноутбука.

Навіть при елементах, що підсіли, акумулятор може деякий час працювати, але, як правило, тримає заряд недовго.

Батарея, що у будь-якому випадку вийшла з ладу, ремонту вже не підлягає.

На щастя комп’ютерний ринок на сьогодні має в розпорядженні достатню кількість акумуляторів для кожної моделі ноутбука, тому проблеми з їх вибором не існує.

Завдяки наявності власного складу сервісний центр «Novo» цілком здатний забезпечити їх швидку і якісну заміну.

Несправність веб-камери на ноутбуку

Першою ознакою виходу з ладу камери на ноутбуку являється відсутність зображення (брудно-білий колір екрану) або «картинка» відображається некоректно. При цьому причиною несправності може бути як вихід з ладу апаратної частини, так і відсутність необхідного драйвера або тривіальне ушкодження відеокабелю (шлейфу).

Відмітно, що на ноутбуках торгової марки Asus, зображення часто буває перевернуто вверх ногами».

Серед інших симптомів несправності камери найчастіше зустрічаються такі: зображення на моніторі має вертикальні і горизонтальні смуги, тремтить або погано відображається у відбитому світлі.

Реальну проблему можна виявити і виправити лише після проведення ретельної діагностики.

Несправність екрану на ноутбуку

Вихід з ладу і ушкодження матриці також є одним з поломок ноутбука, що найчастіше зустрічаються. Зазвичай матриця розбивається при неакуратному поводженні з пристроєм. У такому разі ремонту вона не підлягає і вимагає заміни.

Проте перш, ніж робити заміну екрану, необхідно провести попередню ретельну діагностику ноутбука, оскільки часто проблема може бути пов’язана не з матрицею, а з ушкодженнями відеокарти, кабелю, не працюючою пам’яттю або з роз’ємами, що вийшли з ладу.

Проблеми з системою охолодження ноутбука

Усі користувачі ноутбуків добре розуміють ту значиму роль, яку грає стабільна робота системи охолодження. Без неї нормальне функціонування пристрою неможливе в принципі, і може спричинити серйозні апаратні проблеми.

Найуразливішою деталлю в системі охолодження ноутбука є підшипник вентилятора. Серед інших неприємностей найчастіше зустрічається банальна затурканість радіатора ноутбука пилом і брудом, погана герметичність теплової трубки.

Користуватися облаштуванням без стабільної роботи системи охолодження не можна. Інакше можуть вийти з ладу базові вузли і деталі, включаючи материнську плату ноутбука і відеокарту ноутбука.

Зазвичай при поломці вентилятора його не ремонтують, а замінюють новим, пасуючим за параметрами до конкретної моделі. При цьому вентилятор може поставлятися в комплекті, який включає також радіатор і теплобменную трубку.

У будь-якому випадку користувачам пристрою важливо не допускати перегрівання ноутбуків і своєчасно реагувати на зміни його температурного режиму.

Симптомами виходу з ладу системи охолодження ноутбука або запиленої радіатора є:

Сильне нагрівання ноутбука

Відсутність або слабкий натиск повітря з вентиляційного отвору

Сторонні шуми при роботі вентилятора ноутбука

Проблеми з програмним забезпеченням ноутбука

Стабільність роботи ноутбука багато в чому залежить від коректної роботи встановлених на пристрій програм. З цієї причини бажано використати виключно ліцензійне програмне забезпечення.

Несправність системи і додатків в ноутбуку можуть бути викликані «битими» файлами, некоректною роботою встановлених драйверів, помилками у файловій системі, конфліктами із-за несумісності окремих програм.

Зазвичай програмні помилки легко діагностуються і у більшості випадків не підлягають відновленню і виправленню, а програма просто наново встановлюється заново.

Симптоми некоректної роботи програмного забезпечення зазвичай супроводжуються «зависанням» і аварійним завершенням роботи, або постійним мимовільним перезавантаженням системи ноутбука, або появою так званого «синього поля» або «екрану смерті» BSoD.

Некоректна робота ноутбука із-за антивірусних програм

Як правило, різні антивірусні програми, встановлені на одному пристрої, конфліктують між собою. Це може призводити до сильного гальмування або навіть до повного зависання системи з появою «синього поля».

З цієї причини до вибору антивіруса слід підходити усвідомлено і не встановлювати на один ноутбук більше за одну програму.

Серед інших симптомів некоректна робота ноутбука може проявлятися у вигляді відсутності завантаження пристрою, кнопка меню, що не запускається, «Пуск» або неможливість включення програм, що знаходяться на робочому столі.

Шкідливі програми

До порушення в роботі ноутбука також можуть приводити різні віруси, трояны, блокеры і шпигунські програми. На сьогодні таких існує десятки тисяч.

Якщо пристрій не завантажується, працює з «надривом», система час від часу зависає або не запускаються програми і додатки, то можливо, ваш ноутбук заражений шкідливою програмою.

У будь-якому випадку, перш ніж приступати до усунення якої-небудь проблеми, слід заздалегідь точно визначити діагноз. Це важливо.

Питання, що найчастіше ставляться, по несправностях ноутбука

Апаратні поломки

 1. Ноутбук з першого разу не запускається, тому доводиться натискати на кнопку запуску кілька разів Можливий вихід з ладу материнської плати
 2. Яким чином можна скинути пароль на жорсткий диск в ноутбуку торгової марки Toshiba? Ніяк. Ця технологія і була спеціально розроблена для захисту інформації
 3. Наскільки важливо виймати акумуляторну батарею, за умови, що ноутбук включений в мережу цілодобово? При справному контролерові усередині батареї він самостійно стежитиме за рівнем зарядки і регулюватиме його.

Симптомом несправності контроллера в даному випадку служитиме сильне нагрівання батареї. В цьому випадку її обов’язково слід виймати з корпусу ноутбука.

 1. Зарядка ноутбука відбувається впродовж дуже тривалого часу і все одно не набирає 100yто першу ознаку того, що термін служби акумуляторної батареї добігає кінця і її необхідно міняти
 2. При вставленій в роз’єм ноутбука флэш накопичувачі він припиняє завантаження На жаль, ця проблема трапляється з деякими моделями ноутбуків. Пов’язана вона зазвичай з несправністю контроллера USB і «лікуванню», як правило, не піддається. Вихід один — вставляйте «флэшку» в ноутбук лише після остаточного завантаження пристрою.
  *Програмні несправності ноутбука
 3. Найчастіше зустрічається проблема, при якій веб-камера ноутбука Asus показує «картинку» вверх ногами Причиною цієї неприємності може служити установка некоректного драйвера, тому його необхідно переустановити. Викачувати потрібний драйвер бажано з офіційного сайту компанії Asus
 4. Відсутність Інтернету Спробуйте відключити Firewall і спробуйте ще раз ще раз
 5. З’являється синій екран і напис : IRQ not less or equal Цей збій в роботі ноутбука може бути викликаний як проблемами з пам’яттю, так і некоректною роботою деяких програм
 6. Як зняти пароль на ноутбуку BIOS ноутбука живиться не від акумулятора, а його роботу забезпечує невелика батарея, яка знаходиться на материнській платі. Якщо живлення цього елементу відключити (для цього слід заздалегідь розібрати пристрій), то проблема повинна вирішитися сама собою

Професійний ремонт ноутбуків

Ремонт і сервісне лудіння ноутбуків і нетбуков

Діагностика

Проведення попереднього тестування пристрою з метою визначення його технічного стану для подальшого усунення несправностей є обов’язковим!

Вартість робіт

Точна розрахункова вартість ремонтних робіт можлива тільки після проведення тестування і діагностики! Оцінка вартості робіт є фіксованою і не містить ніяких додаткових накруток і прихованих платежів!

Клієнтам сервісного центру треба знати:

 1. Ми приступаємо до ремонтних робіт тільки після попереднього узгодження із замовником вартості усіх робіт і затвердження цін на запасні частини. Координація із замовником відбувається зручним для нього способом: телефон, електронна пошта.
 2. Плата за зроблені роботи і комплектуючі робиться тільки після закінчення усіх робіт, після додаткового тестування відремонтованого пристрою.

Чесність

Сервісний центр «NOVO» дорожить своєю репутацією, тому після проведення ремонтних робіт усі замінені деталі повертаються власникові разом з відремонтованим ноутбуком. У присутності інженера ви можете переконатися в тому, що вам встановили саме ті деталі і запасні частини, які були вказані в специфікації при здійсненні діагностики.

Ремонтні роботи і сервісне обслуговування

Сервісний центр «NOVO» надає увесь асортимент послуг з ремонту ноутбуків, який включає :

 • Відновлення материнської плати після попаданні вологи
 • Повне/часткове чищення системи із заміною термопрофилей і термопасты
 • Заміну клавіатури, заміну клавіш, ліфта клавіатури
 • Заміну DC кабелю блоку живлення
 • Заміну процесора
 • Заміну BGA мікросхем, чіпів, мостів, графічних процесорів
 • Заміну системи охолодження ноутбука
 • Установку/заміну модуля пам’яті (ОЗУ)
 • Установку/заміну жорсткого диска ноутбука
 • Ремонт блоку живлення
 • Відновлення елементів корпусу
 • Заміну верхньої частини корпусу
 • Заміну кришки матриці ноутбука
 • Заміну нижньої частини корпусу ноутбука
 • Заміну роз’ємів (AC/DC, USB, AUDIO, RJ — 45 і так далі)

Гарантія

Сервісний центр «NOVO» надає усім клієнтам обов’язкову гарантію якості на усі зроблені види робіт.

Гарантійний термін обчислюється з дня видачі відремонтованого устаткування і дорівнює 3 місяцям. Термін дії гарантії на комплектуючі і запасні деталі встановлюється компанією — виробником.

Увага!

Якщо для Вас важливо, щоб комп’ютер був відремонтований якнайшвидше, ми зупинимо усі свої роботи і вирішуватимемо тільки Вашу проблему! Для цього вам необхідно звернутися до менеджера сервісного центру будь-яким зручним для вас способом.

Також ми можемо усунути наступні несправності

акумулятор для ноутбука не працюють клавіші на ноутбуку

блютуз для ноутбука не працюють кнопки на ноутбуку

вай фай підключений але не працює на ноутбуку не працюють навушники на ноутбуку

вимикається ноутбук не працюють деякі клавіші на ноутбуку

гріється ноутбук ноут не включається

діагностика ноутбука ноутбук включається і відразу вимикається

завис ноутбук ноутбук включається але не завантажується

заміна матриці ноутбука ноутбук включається але екран чорний

заміна екрану ноутбук включається але екран чорний lenovo

запчастини для ноутбуків ноутбук вимикається

запчастини до ноутбуків ноутбук не бачить wifi

як включити ноутбук ноутбук не включається

як почистити ноутбук від пилу ноутбук не вимикається

детальніше

Рідше зустрічаються наступні несправності, але ми їх також усуваємо:

acer aspire es 15 не включається ноутбук асус не включається екран

acer aspire one не включається ноутбук асус не вимикається

acer aspire не включається ноутбук асус не завантажується

acer не включається ноутбук асус не запускається

acer не включається екран ноутбук асус чорний екран

acer ноутбук не включається ноутбук без акумулятора не включається

acer при включенні чорний екран ноутбук без батареї вимикається

acer ремонт ноутбуків ноутбук без батареї не включається

acer чорний екран при включенні ноутбук включається

asus k005 не включається ноутбук включається а потім чорний екран

asus x200m не включається ноутбук включається а екран не горить

asus x502c не включається ноутбук включається а екран немає

asus x555l не включається ноутбук включається а екран чорний